Klanten van Lourdon Kaas en Delicatessen in Brasschaat kunnen deelnemen aan de Donderdagse gastentafels die zaakvoerster Anja Faes zever keer per jaar organiseert. Ook de maandelijkse Degustatiezaterdagen zorgen voor extra beleving in haar mooie speciaalzaak. “Ik doe dit om echt met onze klanten te verbinden”, vertelt ze. “En dan merk je dat die klanten ook ambassadeurs worden.”

“We starten onze Donderdagse gastentafels met een aperitief en een theoretisch gedeelte. En dan beginnen we te proeven”, vertelt Anja. “Er worden ook beoordelingen gegeven door de deelnemers. Afhankelijk van het publiek, is er soms echt veel interactie. Dat zijn de leukste avonden.” Daarom neemt Anja maximaal zestien deelnemers per avond aan. Het zijn vooral meerwaardezoekers. “Echte fijnproevers, klanten die iets willen bijleren over het thema of over onze zaak en het aanbod.”

Van blind tastings tot pairings
De thema’s variëren. “De klassiekers – kaas- en wijnparing en kaas- en bierparing – staan uiteraard op de agenda. Maar evengoed doen we blind tastings en parings met cava, prosecco en champagne of whisky. Dan werk ik samen met een sommelier. Dat zorgt voor een fijne wisselwerking. Dit najaar was er ook een avond waarin ik heb uitgelegd hoe je zelf een kaasschotel kan samenstellen. De fondueworkshop is een vaste waarde. Maar ook de Italiaanse avonden zijn altijd heel populair.”
Haar grootste uitdaging is verrassend genoeg het creatieve luik. “Het is blijven zoeken naar unieke onderwerpen. We willen uiteraard bij onze corebusiness, kaas, blijven en dat is geen evidentie.” Ook de zaterdagse degustatiedagen probeert ze origineel te houden met Zwitserse kazen, Flandrien-kaas die gereserveerd wordt met peperkoek of een maestro cortador die ibericoham komt versnijden.
“We zetten die hapjes dan niet zomaar op een tafel maar presenteren ze aan elke klant met een woordje uitleg. Zo creëer je beleving, inspireren we en worden we zelf ook geïnspireerd. Zeker in tijden waar er al zoveel anonimiteit is, hecht ik daar veel waarde aan.”
![]()
Zo creëer je beleving, inspireren we en worden we zelf ook geïnspireerd. Zeker in tijden waar er al zoveel anonimiteit is, hecht ik daar veel waarde aan.
Energieboost
Anja steekt best veel tijd in de voorbereiding van de degustatiedagen en gastentafels, maar ze geven haar telkens een echte energieboost. “Het is een fijne manier om echt met je klanten te verbinden. Ga ik er meer door verkopen? Niet direct. Op zo’n gastenavond heb ik trouwens meestal geen verkoop."
"Ik doe het echt voor de loyauteit. Het is leuk om te zien dat de deelnemers me naderhand gewoon aanspreken met Anja. Ik durf dat dan ook (lacht). Als mensen erkenning krijgen, worden het vaak ambassadeurs en is mijn missie geslaagd!”

Tip van Anja!
Anja Faes geeft zelf ook kaasopleidingen via Syntra. Momenteel geeft collega-kaasmeester Hans Van Grinderbeek een opleiding ‘Wegwijs in kaas’ bij Syntra AB. Anja beveelt deze warm aan. “Wil je alles te weten komen over kazen? Van het productieproces tot de verschillende kaasfamilies en het samenstellen van de perfecte kaastafel? Dan is deze opleiding zeker een aanrader. Interessant voor zaakvoerders, verantwoordelijken voor kaasafdelingen en medewerkers in kaasspeciaalzaken!”
Meer info via https://www.syntra-ab.be/opleidingen/wegwijs-kaas.
Actueel

Liefde tussen de schappen
Patrick en Nancy vinden de liefde voor elkaar én Delhaize
Lees artikel

Column Luc Ardies
Eigen stoef
Lees artikel
