Opvallend artikel in het Nederlandse Distrifood over de impact van een te jong supermarktteam op het rendement. Zoals ieder jaar onderzoekt Marshoek, net zoals Buurtsuper.be dat doet met de Serunt-analyse, de evolutie van de winstgevendheid van zelfstandige supermarkten. Uit het rapport blijkt in eerste instantie dat supermarkten met een hoger aandeel jong personeel een lager resultaat boeken.
Supermarkten met tot 30 procent jong personeel hebben een gemiddeld resultaat van 2,9 procent, terwijl winkels met meer dan 60 procent jong personeel op 1,8 procent uitkomen. Dat effect verdwijnt echter na correctie voor schaal, loonkosten en derving, zo staat in de benchmark.
Wat wel overeind blijft, is dat supermarkten met veel jong personeel duidelijk meer derving noteren. Het gaat hierbij om 2,3 procent voor de categorie met de meeste jonge werknemers en 1,6 procent voor de groep met de minste jongeren.
Luc Ardies van Buurtsuper.be hierover: “Het toont des te meer aan dat je een mooie mix nodig hebt van niet alleen vaste en flexibele medewerkers, maar eveneens van jonge starters en meer ervaren winkelbedienden. Los hiervan bewijst de analyse van Marshoek dat ook in België de nood bestaat om jonge starters van bij het begin goed op te volgen en een opleidingstraject te laten volgen.”
Voor het volledige artikel met de analyse van de rendabiliteit bij onze noorderburen, evenals de conclusies, zie onderstaande artikel!
Actueel
Expert aan het woord
Zet je winkelbeleving in als salestool
Lees artikel
Nood aan een goede mix van jonge en meer ervaren medewerkers en voldoende opleidingskansen!
Hoog aandeel jong personeel zorgt voor hogere derving
Lees artikel