Nieuwe cijfers flexi-jobs bewijzen nogmaals dat ze een aanvulling zijn op gewone tewerkstelling
Het aantal flexi-jobs is deze zomer opnieuw gegroeid, maar die stijging komt bijna volledig uit sectoren waar het systeem al langer bestaat. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van onder meer Nowjobs en Randstad die De Tijd publiceerde. Een niet-gepensioneerde flexi-jobber werkte in 2025 mediaan amper ongeveer twee uur per week in het statuut en 88,2 procent van de werkgevers die flexi-jobbers inschakelden, had ook reguliere werknemers in dienst.
Voor UNIZO en Buurtsuper.be bevestigen deze cijfers dat flexi-jobs vooral een aanvullend en gericht instrument zijn voor ondernemingen en dat waarschuwingen voor een ongebreideld gebruik en massale verdringing van reguliere jobs gewoonweg niet door de feiten worden gedragen.
De nieuwe sectoren vertegenwoordigen maar een beperkt deel van de groei en een doorsnee flexi-jobber presteert mediaan amper twee uur per week. Dat wijst niet op een systeem dat de reguliere arbeidsmarkt overneemt, maar op een flexibel instrument waarmee ondernemingen heel gericht extra uren kunnen invullen. En elk bedrijf dat daardoor een shift ingevuld krijgt, zijn deuren kan openhouden of klanten kan blijven bedienen, is winst, aldus de ondernemersorganisaties.
Groei zit vooral in bestaande sectoren
Bij Nowjobs werden in juli en augustus 394.000 flexi-uren gepresteerd, 24 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch kwam slechts 12 procent van die groei uit sectoren die sinds 1 juli voor het eerst toegang kregen tot het systeem. “Ook voor de uitbreiding op 1 juli zat het gebruik van flexi-jobs al duidelijk in de lift. De groei die we vandaag zien, is dus veel breder dan het openstellen van het systeem voor nieuwe sectoren. Ook wanneer we kijken naar hoeveel flexi-jobbers daadwerkelijk werken en bij welke werkgevers ze terechtkomen, zien UNIZO en Buurtsuper.be geen tekenen van de massale verdringing waar her en der voor gewaarschuwd werd.
Een doorsnee niet-gepensioneerde flexi-jobber werkte in 2025 mediaan ongeveer twee uur per week in het statuut. Daarnaast had 88,2 procent van de 37.160 werkgevers die vorig jaar flexi-jobbers inschakelden ook reguliere werknemers in dienst. Nogmaals een bevestiging dat flexi-jobs in de meeste ondernemingen naast en bovenop de gewone tewerkstelling worden ingezet.”
Oproep tot stabiliteit
UNIZO en Buurtsuper.be waarschuwen de regering om het statuut tijdens de komende begrotingsonderhandelingen niet opnieuw in te perken of extra te belasten. Ondernemers en werknemers hebben nood aan rechtszekerheid en flexibiliteit.
Actueel
Voor jou gelezen
Colruyt onderhandelt met Carrefour over verkoop Codifrance
Lees artikel
Winkelopening
Drie nieuwe Spar-winkels in Sleidinge, Asper en Hofstade-Zemst
Lees artikel