Vanaf september 2026 lanceert Emino de campagne 'Wat neem jij mee naar het werk?', een socialemediacampagne die onzichtbare aandoeningen bespreekbaar maakt voor werknemers en werkzoekenden die ermee leven, én voor de werkgevers en collega's rondom hen. Met actrice & zangeres Tinne Oltmans (prikkelbaredarmsyndroom) en presentatrice Karolien Debecker (tinnitus) als ambassadeurs die hun eigen verhaal delen.
Onzichtbare aandoeningen komen in alle vormen. Om er maar enkele te noemen: neurodiversiteit zoals ADHD en autisme, chronische pijn, burn-out, depressie, migraine, tinnitus, de spierziekte van Pompe, stofwisselingsziektes of hormonale aandoeningen zoals PCOS. De gevolgen zijn niet altijd zichtbaar van buitenaf, maar kunnen leiden tot moeite hebben met lange vergaderingen, nood aan een rustige werkplek, onverwachte vermoeidheid, regelmatige doktersbezoeken of spierpijn bij stress.
Toch spreken veel mensen er niet over op het werk, omdat de drempel te hoog is: angst voor onbegrip, om als aansteller gezien te worden, of zelfs voor jobverlies. Leidinggevenden en collega’s zien dan weer vaak niet wat er speelt, waardoor aanpassingen als voorkeursbehandeling worden ervaren in plaats van noodzakelijke ondersteuning.
Tinne Oltmans en Karolien Debecker leven allebei met een aandoening die anderen niet zien, en zijn bereid om dat verhaal openlijk te delen. Ze krijgen een actieve rol in de campagne en brengen het thema ook bij hun eigen publiek onder de aandacht.
Twee gidsen als concrete handvaten
Naast de socialemediacampagne ontwikkelde Emino twee gratis gidsen:
- één voor mensen die zelf met een onzichtbare aandoening leven, werken of op zoek zijn naar werk,
- en één voor werkgevers en HR-professionals.
De gidsen bieden praktische handvaten: van hoe je het gesprek aangaat op de werkvloer tot welke kleine aanpassingen vanuit een werkgever een groot verschil maken. Ook maakt de organisatie iedereen wegwijs in steunmaatregelen zoals het Vlaamse ‘individueel maatwerk’.
De gidsen zijn hier gratis te downloaden.
Over Emino
Emino begeleidt al 20 jaar mensen met diverse arbeidsbeperkingen naar en op de reguliere arbeidsmarkt, in alle sectoren. Met meer dan 200 ervaren coaches en kantoren verspreid over Vlaanderen en Brussel staat Emino altijd dichtbij. Emino begeleidt zowel werknemers als werkgevers.
Actueel
Voor jou gelezen
Colruyt onderhandelt met Carrefour over verkoop Codifrance
Lees artikel
Winkelopening
Drie nieuwe Spar-winkels in Sleidinge, Asper en Hofstade-Zemst
Lees artikel