Manon Van Ryssel is intussen enkele jaren aan de slag als winkelmanager in de Proxy in Kluisbergen. In het weekend springt ze bij in Sint-Amandsberg. Volgens haar is er veel veranderd en verbeterd door de ‘Me & my team’-opleiding. “We hebben alle vijf een andere stijl en dat was soms verwarrend voor het personeel.”
Dankzij de managementmeetings, die op een vaste dag en met een vaste agenda plaatsvinden, is alles bespreekbaar, zowel de slechte als de goede punten. “Ik moet nog altijd leren om een complimentje in ontvangst te nemen,” lacht ze. “Maar omdat we van alles op de hoogte zijn, zitten we veel meer op één lijn, ook naar het personeel toe. We staan er als groep en willen samen verder groeien als team.”
“Elke medewerker is anders en het is niet zo gemakkelijk om daar als leidinggevende mee om te gaan. Dat aspect wordt heel vaak onderschat”, vertelt ze. Aan het coachen van mensen moest Manon eerst nog wennen. Maar hoe meer resultaten ze ziet, hoe natuurlijker het verloopt. En zelf voelt ze zich ook meer betrokken: “Ik neem nu verantwoordelijkheid en durf zelf meer beslissingen te nemen. Dat geeft veel voldoening.”