Jasper’s Sauzen, de Belgische foodstart-up van Jasper Caerels en Guillaume Gauquie, zet een belangrijke stap in haar groei. Dankzij een nationale samenwerking met Delhaize worden de sauzen voortaan verdeeld in minstens 350 winkels in België. Tegelijk krijgt het merk versterking van ondernemer Joris Ide.
Jasper Caerels vond binnen het bestaande aanbod aan light-, zero- en low-calorie sauzen geen alternatief dat voldoende overtuigde op smaak, textuur en beleving. Daarom besloot hij zelf een saus te ontwikkelen.
Wat begon als een experiment aan de keukentafel, groeide uit tot een ontwikkelingstraject van drie jaar. Voor de mayonaise alleen al werden 115 recepten getest. Samen met jeugdvriend en ondernemer Guillaume Gauquie nam Jasper het volledige traject in eigen handen: van receptontwikkeling en merkstrategie tot branding en verpakking.
Het resultaat is Jasper’s Sauzen: een reeks koude sauzen die de volle smaak en romige textuur van klassieke varianten combineren met tot 80% minder calorieën en tot 75% minder suiker. Dankzij het gebruik van een plantaardig bindmiddel in plaats van olie behouden de sauzen hun romige structuur en volle mondgevoel. De producten zijn volledig plantaardig, lactosevrij en glutenvrij, met uitzondering van de andalousesaus. Bovendien blijven ze tot één jaar houdbaar.
Het huidige assortiment bestaat uit zes klassiekers: mayonaise, ketchup, curry-ketchup, andalouse, cocktailsaus en samourai.
De samenwerking met Delhaize betekent een belangrijke volgende stap: de sauzen worden opgenomen in minstens 350 Delhaize-winkels in België. Ook op investeringsvlak krijgt de start-up bijkomende slagkracht met ondernemer Joris Ide als hoeksteeninvesteerder.
Drie sauzen van Jasper’s Sauzen werden recent nog bekroond met een Superior Taste Award van het International Taste Institute.
Actueel
Column van Amylia De Schepper aka Cookameal
Lokale verhalen
Lees artikel
Verdere groei met verhuizing naar Gorinchem
Vakbeurs Foodspecialiteiten 2026
Lees artikel