Opgepast voor misleidende praktijken!

2 min.

HACCP
Voedselveiligheid
Belangenbehartiging

Afgelopen jaar werden verschillende buurtsupermarkten en speciaalzaken misleid door bedrijven die software en diensten op vlak van HACCP aanbieden. Buurtsuper.be kreeg vorige week telefoon van de Economische Inspectie hierover. Ze ontvingen meerdere klachten tegen het bewuste bedrijf en zullen een onderzoek instellen.

Zaakvoerders werden bezocht door een dubieus bedrijf dat software en diensten op vlak van HACCP aanbiedt en een verkoopovereenkomst voorstelt. Achteraf blijkt dat ze voor drie jaar gebonden zijn aan een contract waarin uitgebreide diensten worden aangeboden die de betrokken zaakvoerders eigenlijk niet nodig hebben.

Eerder al stelde Parlementslid Katja Gabriëls (Open VLD) hierover vragen aan de bevoegde minister van Economie. In tegenstelling tot de consumentenwetgeving is er in de B2B-relatie (overeenkomsten tussen ondernemers onderling) weinig bescherming tegenover dit soort van misleidende handelspraktijken.

Buurtsuper.be kreeg afgelopen week telefoon van de Economische Inspectie die meerdere klachten tegen het bewuste bedrijf ontving en een onderzoek zal instellen.    

 

Gerelateerde artikels

UNIZO en Buurtsuper.be over ziektebriefje: laat werkgevers zelf beslissen
“Grens voor ondernemers is bereikt”
Nieuw gestart? Bereid je voor op je FAVV-controle

Actueel

Blauwe champignonbakjes maken plaats voor circulaire verpakking
Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

Nr 89 voor Albert Heijn België, nr 19 voor Peeters-Govers

Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

2 min.
Proxy Delhaize Sint-Joris-Weert breidt aanbod uit met verse sushi
cover-van-supermag-okt26-hr.jpg

Super
MAG 4

SuperMAG nr. 4
Oktober 2026

Ledenvoordelen

  • HACCP & Voedselveiligheid
  • Voedingsspeciaalzaken
  • PMO, partner in Personeel- en Managementopleidingen
  • Loon- en arbeidsvoorwaarden
  • Franchise
  • Info & advies
  • Andere voordelen

Op de hoogte blijven?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

We bewaren je gegevens voor een correcte opvolging, meer info in onze privacy policy