Nieuwe betaalmethode Ahold Delhaize versnelt afrekenen


Trends & innovaties

ING geeft enkel het klantennummer aan de winkel van Ahold Delhaize, maar andere persoonlijke data zoals het kaart- en rekeningnummer worden niet gedeeld. Pas als wordt betaald, online of aan de kassa, wordt de token gekoppeld aan de betaal- of kredietkaart.

Die manier van werken maakt de kans op fraude veel kleiner. Omdat de (web)winkel alleen info over de tokens bezit, kunnen hackers niet langer aan de haal met de kaart- en andere persoons­ge­ge­vens van klanten.

De technologie wordt nu al gebruikt voor mobiele contactloze betalingen via Google Pay of Apple Pay en voor betalingen met onder andere de smartwatch. Maar ING en Ahold Delhaize willen deze nu op grotere schaal mogelijk maken in hun winkels, zowel fysiek als online. Of klanten van de Belgische Albert Heijn- en Delhaize-winkels straks met de tokens aan de slag kunnen gaan, valt nog af te wachten. Voorlopig gaat het om een proef­project in Nederland.

Gerelateerde artikels

Ben jij een RetailKoploper?

Vul de enquête in en vergelijk jouw aanpak met die van collega's

Ben jij een RetailKoploper?

2 min.
Een digitale sommelier in het wijnrek
Zet je winkelbeleving in als salestool

Actueel

Blauwe champignonbakjes maken plaats voor circulaire verpakking
Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

Nr 89 voor Albert Heijn België, nr 19 voor Peeters-Govers

Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

2 min.
Proxy Delhaize Sint-Joris-Weert breidt aanbod uit met verse sushi
cover-van-supermag-okt26-hr.jpg

Super
MAG 4

SuperMAG nr. 4
Oktober 2026

Ledenvoordelen

  • HACCP & Voedselveiligheid
  • Voedingsspeciaalzaken
  • PMO, partner in Personeel- en Managementopleidingen
  • Loon- en arbeidsvoorwaarden
  • Franchise
  • Info & advies
  • Andere voordelen

Op de hoogte blijven?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

We bewaren je gegevens voor een correcte opvolging, meer info in onze privacy policy