Misleidende verkooppraktijken HACCP-software en diensten

3 min.

HACCP
Voedselveiligheid
Belangenbehartiging

Verschillende speciaalzaken hebben Buurtsuper.be gevraagd om actie te ondernemen tegen dubieuze bedrijven die software en diensten op vlak van HACCP aanbieden. Parlementslid Katja Gabriëls (Open VLD) stelde hierover al een vraag aan de bevoegde minister. 

Verschillend van onze leden-speciaalzaken werden in hun winkel of op beurzen bezocht door een dubieus bedrijf dat software en diensten op vlak van HACCP aanbiedt. Tijdens dat gesprek werd hen ook een verkoopovereenkomst aangeboden. Achteraf bleek echter dat ze, bij wijze van voorbeeld, voor drie jaar gebonden waren aan een contract waarin uitgebreide diensten en onrechtmatige bedingen zijn opgenomen. 

In tegenstelling tot de consumentenwetgeving is er in de B2B-relatie (overeenkomsten tussen ondernemers onderling) weinig bescherming tegenover dit soort van misleidende handelspraktijken. Buurtsuper.be heeft dan ook aan parlementslid Katja Gabriëls (Open VLD) gevraagd om de bevoegde minister hierover te interpelleren.

De Minister antwoordde dat "dit soort praktijken mede aanleiding hebben gegeven tot de invoering van de B2B-wetgeving in 2019. De Economische Inspectie stelt onderzoeken in op basis van de meldingen die zij via het Meldpunt ontvangt. Sinds 2019 heeft dit geleid tot 40 waarschuwingen en 53 processen-verbaal."

Ondernemers die menen het slachtoffer te zijn van oneerlijke marktpraktijken worden gevraagd om die alleszins te melden via het Meldpunt https://meldpunt.belgie.be/, waarna zij automatisch een aangepaste reactie krijgen op hun melding. Buurtsuper.be vraagt ook haar leden om bij het minste argwaan contact met ons op te nemen via info@buurtsuper.be. 

 

Schriftelijke vraag en antwoord

Via deze link vind je de vraag van parlementslid Katja Gabriëls (Open VLD) en het antwoord van David Clarinval, vice-eersteminister en minister van Middenstand, Zelfstandigen, KMO's en Landbouw, Institutionele Hervormingen en Democratische Vernieuwing rond misleidende handelspraktijken in B2B-relaties. 

Gerelateerde artikels

UNIZO en Buurtsuper.be over ziektebriefje: laat werkgevers zelf beslissen
“Grens voor ondernemers is bereikt”
Nieuw gestart? Bereid je voor op je FAVV-controle

Actueel

Blauwe champignonbakjes maken plaats voor circulaire verpakking
Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

Nr 89 voor Albert Heijn België, nr 19 voor Peeters-Govers

Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

2 min.
Proxy Delhaize Sint-Joris-Weert breidt aanbod uit met verse sushi
cover-van-supermag-okt26-hr.jpg

Super
MAG 4

SuperMAG nr. 4
Oktober 2026

Ledenvoordelen

  • HACCP & Voedselveiligheid
  • Voedingsspeciaalzaken
  • PMO, partner in Personeel- en Managementopleidingen
  • Loon- en arbeidsvoorwaarden
  • Franchise
  • Info & advies
  • Andere voordelen

Op de hoogte blijven?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

We bewaren je gegevens voor een correcte opvolging, meer info in onze privacy policy