Buurtsuper.be op Radio1 over winkeldiefstal: “Wij zijn het beu!”

6 min.

Belangenbehartiging
Winkeldiefstal

Het aantal winkeldiefstallen stijgt zo fel door een gebrek aan handhavingsbeleid. "Wij pleiten al meer dan 10 jaar bij de overheid om daar nu eens eindelijk werk van te maken", zegt Luc Ardies in Radio1 interview.

Het aantal winkeldiefstallen in ons land blijft stijgen en heeft nu een hoogtepunt bereikt in tien jaar tijd. Volgens recent gepubliceerde criminaliteitsstatistieken registreerde de federale politie vorig jaar 24.021 gevallen van winkeldiefstal, een stijging van 3,24% ten opzichte van het voorgaande jaar. Buurtsuper.be, de UNIZO-organisatie van supermarkten, roept de federale regering op om winkeldiefstal als prioriteit aan te pakken.

Veel winkeliers nemen nu zelf maatregelen door betrapte dieven een schadevergoeding op te leggen zonder politie-inmenging. Buurtsuper.be wijst erop dat slechts 11% van de diefstallen daadwerkelijk wordt aangegeven, waardoor het werkelijke aantal diefstallen veel hoger is en de financiële impact groot.

Al meerdere regeringen geleden werd het voorstel 'Afrekenen met winkeldieven' goedgekeurd, maar de uitvoering bleef uit. Ondanks alternatieven zoals het 'Lik-op-stukbeleid', blijft de impact minimaal. Buurtsuper.be lanceert daarom een petitie onder de noemer 'Wij zijn het beu', waarin zij oproept tot effectieve maatregelen tegen winkeldiefstal. De organisatie benadrukt dat ofwel handelaars de mogelijkheid moeten krijgen om zelf af te rekenen met dieven, of dat er een krachtig gezamenlijk beleid met politie en justitie moet komen.

Check hieronder ook het persbericht dat we hierover verstuurden. 

Supermarkten vragen om winkeldiefstal eindelijk aan te pakken

Gerelateerde artikels

UNIZO en Buurtsuper.be positief over snelle uitbreiding studentenarbeid
Geldautomaten binnenkort opnieuw toegelaten in supermarkt
Buurtsuper.be licht regeerakkoord door

Actueel

Patrick en Nancy vinden de liefde voor elkaar – en voor de winkel – in Delhaize Blankenberge
Eigen stoef

Column Luc Ardies

Eigen stoef

2 min.
Carrefour wil eigen winkels openen op zondag
cover-van-supermag-feb25-hr.jpg

Super
MAG 1

SuperMAG nr. 1
Februari 2025

Ledenvoordelen

  • HACCP & Voedselveiligheid
  • Voedingsspeciaalzaken
  • Personeels- en Managementopleidingen
  • Loon- en arbeidsvoorwaarden
  • Franchise
  • Info & advies
  • Andere voordelen

Op de hoogte blijven?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

We bewaren je gegevens voor een correcte opvolging, meer info in onze privacy policy