Directie en vakbonden bereiken akkoord bij Lidl


Het personeel van Lidl heeft bijna een hele week gestaakt uit protest tegen de hoge werkdruk bij de discounter. Heel wat winkels zijn al dagenlang gesloten. Afgelopen weekend blokkeerden stakers ook de distributiecentra van Lidl.

Vorige vrijdag deed het bedrijf toegevingen aan de vakbonden. De directie wou een half jaar lang per winkel één extra werknemer inzetten. In die periode zou worden onderhandeld over structurele maatregelen.

De christelijke en de liberale vakbonden verklaarden zich akkoord, maar de socialistische vakbond BBTK eiste dat de extra werknemer per winkel voor onbepaalde duur zou worden toegevoegd.

Dinsdag gaf de directie deels toe. De extra werknemer zal ingezet worden tot het afsluiten van een nieuwe cao.

Bron: De Tijd

Gerelateerde artikels

Er zit (meer)waarde in je foodwaste
Verplichte tijdsregistratie: vanaf wanneer?
UNIZO en Buurtsuper.be over ziektebriefje: laat werkgevers zelf beslissen

Actueel

Er zit (meer)waarde in je foodwaste
Verplichte tijdsregistratie: vanaf wanneer?
UNIZO en Buurtsuper.be over ziektebriefje: laat werkgevers zelf beslissen
cover-van-supermag-okt26-hr.jpg

Super
MAG 4

SuperMAG nr. 4
Oktober 2026

Ledenvoordelen

  • HACCP & Voedselveiligheid
  • Voedingsspeciaalzaken
  • PMO, partner in Personeel- en Managementopleidingen
  • Loon- en arbeidsvoorwaarden
  • Franchise
  • Info & advies
  • Andere voordelen

Op de hoogte blijven?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

We bewaren je gegevens voor een correcte opvolging, meer info in onze privacy policy