Project onder leiding van Professor Van Ossel

3 min.

Kleinere buurtsupermarkten staan onder druk door dalende marges en toenemende concurrentie. Buurtsuper.be lanceert daarom een begeleidingsproject waarin retailexpert Professor Van Ossel samen met zaakvoerders op zoek gaat naar vernieuwende concepten die het rendement kunnen versterken. Het traject omvat twee interactieve avondsessies op een centrale locatie. Inschrijven kan tot vrijdag 20 juni.

Buurtsuper.be voert jaarlijks een rendabiliteitsanalyse uit op basis van gepubliceerde balansen. Hieruit blijkt dat vooral buurtsupermarkten met een kleinere oppervlakte en omzet het steeds moeilijker krijgen om voldoende rendement te realiseren. Ook recente cijfers van YouGov tonen aan dat vooral kleinere buurtsupers met een convenience-concept marktaandeel verliezen.

Een deel van de verklaring ligt in de verzelfstandiging en zondagsopening van grotere, voormalige Delhaize-supermarkten. Die concurrentie zal nog toenemen, aangezien Colruyt Group (OKay-winkels) en Carrefour (hypermarkten en resterende eigen Markets) hebben aangekondigd dat ook zij zondagsopening willen invoeren.

Buurtsuper.be was aanvankelijk van plan om exclusief met foodspeciaalzaken een begeleidingsproject op te starten, maar heeft besloten ook kleinere buurtsupermarkten hiervoor uit te nodigen.

Praktisch

Het project omvat in eerste instantie twee avonden (twee maandagen van 16u tot 20u), waarvan de eerste op maandag 6 oktober 2025 plaatsvindt en de tweede in de loop van november.

Beide sessies worden georganiseerd op een centrale locatie.

Professor Van Ossel verzorgt de eerste avond een inleiding, waarin hij na zijn probleemanalyse een aantal interessante en haalbare concepten voorstelt die een marge-injectie kunnen opleveren. Vervolgens worden de aanwezige zaakvoerders opgedeeld in themagroepen voor een eerste brainstormsessie, waarna plenair verslag wordt uitgebracht.

Tijdens de tweede avond krijgen de deelnemers – opnieuw onder begeleiding van Professor Van Ossel – een aantal concrete concepten mee waarmee ze zelf kunnen experimenteren. Ook wordt dan afgesproken welke verdere opvolgmeetings kunnen worden georganiseerd.

Aurélie Camps

Gerelateerde artikels

Bijna 10.000 keer te goed om weg te gooien
Blauwe champignonbakjes maken plaats voor circulaire verpakking
Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

Nr 89 voor Albert Heijn België, nr 19 voor Peeters-Govers

Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

2 min.

Actueel

Bijna 10.000 keer te goed om weg te gooien
Blauwe champignonbakjes maken plaats voor circulaire verpakking
Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

Nr 89 voor Albert Heijn België, nr 19 voor Peeters-Govers

Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

2 min.
cover-van-supermag-okt26-hr.jpg

Super
MAG 4

SuperMAG nr. 4
Oktober 2026

Ledenvoordelen

  • HACCP & Voedselveiligheid
  • Voedingsspeciaalzaken
  • PMO, partner in Personeel- en Managementopleidingen
  • Loon- en arbeidsvoorwaarden
  • Franchise
  • Info & advies
  • Andere voordelen

Op de hoogte blijven?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

We bewaren je gegevens voor een correcte opvolging, meer info in onze privacy policy