Grootmoeders Koffie viert 90 jaar vakmanschap

2 min.

Grootmoeders Koffie (Gullegem ) viert dit jaar haar 90ste verjaardag. Ter gelegenheid van het jubileum opent de koffiebranderij dit weekend haar deuren voor het brede publiek tijdens Open Bedrijvendag. Stichter Nestor Hanssens neemt je mee op expeditie naar de productielanden en doorheen de koffiebranderij.

Leestip: Ontdek het verhaal van de Grootmoeders Koffie in de reportage die we dit voorjaar maakten van de koffiebranderij in SuperMAG (via de link hieronder). 

Wat in 1935 begon als een kleine koffiebranderij van stichter Nestor Hanssens, groeide in vier generaties uit tot een geliefd en authentiek koffiemerk. Vandaag wordt de familiezaak geleid door Patrick Hanssens en Vinciane Pattyn, samen met de vierde generatie Nicolas en Benjamin Hanssens. De passie voor kwaliteit, de zorgvuldige selectie van de beste koffiebonen en het langzame brandproces staan nog steeds centraal – net zoals 90 jaar geleden. 

Tijdens ontdekt je de rijke geschiedenis en het ambachtelijke brandproces van de koffiebranderij en de nieuwe proeversruimte waar koffie dagelijks wordt gekeurd en geproefd. De hele dag wordt er koffie gebrand en geniet de bezoeker van de geur van vers gebrande koffie.

Bezoekers kunnen ook kennismaken met Coureur Espresso, het sportieve merk waarmee Grootmoeders Koffie een frisse koers rijdt. ‘Zelf zijn we fervente koersliefhebbers en met de branderij in het mekka van de voorjaarsklassiekers ontstond Coureur Espresso’, zegt zaakvoerder Patrick Hanssens. ‘Deze mélange met Colombiaanse pit is gegeerd in fietszaken en horeca met een hart voor de sport.’ 

Praktisch: Grootmoeders Koffie opent de deuren op zondag 5 oktober van 9u tot 17u. Het bezoek is gratis, maar registratie is verplicht via de website van VOKA Open Bedrijvendag.  

Gerelateerde artikels

Bijna 10.000 keer te goed om weg te gooien
Blauwe champignonbakjes maken plaats voor circulaire verpakking
Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

Nr 89 voor Albert Heijn België, nr 19 voor Peeters-Govers

Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

2 min.

Actueel

Bijna 10.000 keer te goed om weg te gooien
Blauwe champignonbakjes maken plaats voor circulaire verpakking
Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

Nr 89 voor Albert Heijn België, nr 19 voor Peeters-Govers

Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

2 min.
cover-van-supermag-okt26-hr.jpg

Super
MAG 4

SuperMAG nr. 4
Oktober 2026

Ledenvoordelen

  • HACCP & Voedselveiligheid
  • Voedingsspeciaalzaken
  • PMO, partner in Personeel- en Managementopleidingen
  • Loon- en arbeidsvoorwaarden
  • Franchise
  • Info & advies
  • Andere voordelen

Op de hoogte blijven?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

We bewaren je gegevens voor een correcte opvolging, meer info in onze privacy policy