12 belangrijkste maatregelen voor onze sector
Vorige week zondag maakte Buurtsuper.be al de belangrijkste aspecten van het federaal regeerakkoord bekend (zie link naar artikel hieronder), met inbegrip van wat de belangenorganisatie als goede en minder goede maatregelen beschouwt. Ondertussen geraken steeds meer details bekend en worden verduidelijkingen gemaakt. Wat zijn de 12 belangrijkste maatregelen voor onze sector? Ontdek ze hieronder!

Zit de duivel in de details?
12 belangrijkste maatregelen
- Afschaffing van de minimale wekelijkse arbeidsduur 1/3e van een voltijds uurrooster.
- De verhoging van de begrenzing van studentenarbeid tot maximaal 650 uur.
- Het verbod op nachtarbeid wordt afgeschaft (nachtarbeid start om 24u i.p.v. 20u), net als de wettelijke verplichte sluitingsdag. De regelgeving inzake openingsuren wordt versoepeld.
- Uiterlijk voor 31/12/2025 wordt de proefperiode opnieuw ingevoerd (opzeg van 1 week gedurende de eerste 6 maanden van het contract).
- Invoering 360 vrijwillige overuren zonder motief of inhaalrust (voor 240 overuren is geen overloon verplicht en bruto gelijk aan netto).
- De Federal Learning Account (verplicht registreren van opleidingen) wordt afgeschaft.
- Beperking van het aantal beschermingsvergoedingen in het kader van een ontslag.
- Werkgevers betalen 30% van de uitkeringskosten (gewaarborgd loon bij ziekte) gedurende 2 maanden (kmo’s worden uitgesloten, definitie van ‘kmo’ moet nog worden bepaald).
- Verhoging van de maaltijdcheques (2x€2) en uitbreiding van de bestedingsmogelijkheden (andere cheques worden afgeschaft).
- Er komt een verlaging van de verpakkingsheffing op water en herbruikbare verpakkingen evenals het afschaffen van accijnzen op de zero-drankjes, koffie en thee.
- Er komt een ‘totaalaanpak’ voor de kosten die gepaard gaan met het ontvangen van elektronische betalingen voor ondernemingen.
- Zelfstandige supermarkten mogen opnieuw een geldautomaat in de winkel plaatsen.
Download de meest recente nota met de volledige analyse van het regeerakkoord hieronder.
Actueel

Liefde tussen de schappen
Patrick en Nancy vinden de liefde voor elkaar én Delhaize
Lees artikel

Column Luc Ardies
Eigen stoef
Lees artikel
