Schaarste aan Cent Wafers dreigt


Productnieuws

"De huidige oorlog in Oekraïne heeft impact op onze productleveringen in Europa, alsook België", laat fabrikant Mondelez weten in een schriftelijke reactie. "Mondelez International heeft in Oekraïne productiefaciliteiten die ook producten voor de Belgische markt produceren, waaronder Cent Wafers. Gezien de huidige situatie in Oekraïne werden ook wij genoodzaakt om deze faciliteiten tot nader order te sluiten, met impact op de beschikbaarheid van onze producten in Europa, alsook België."

Lees: de fabriek, die tussen Soemi en Charkov ligt, is zwaar beschadigd, en intussen ook gesloten. 

Historiek

Cent Wafer werd in de jaren 1950 gelanceerd door de fabriek Biscuit Parein, weet Piet De Lombaerde van Antwerpen Koekenstad. "Het koekje zelf is wel wat ouder en is eigenlijk afgekeken van de Pennywafel van De Beukelaer."

Ook aan de naam kan je zien dat de Cent Wafer op de Pennywafel gebaseerd is. Het koekje van De Beukelaer dateert uit 1920 en kostte toen één penny per wafel. De penny werd door cent vervangen, en de Cent Wafer van concurrent Biscuit Parein was geboren. Alleen: een wafel kostte toen niet één, maar vijf cent. 

De Pennywafel bestaat nog steeds, maar het is uiteindelijk Cent Wafers dat hét succeskoekje werd.

In de jaren '60 fuseren de twee grote familiebedrijven samen tot General Biscuits om uiteindelijk jaren later - wanneer alle aandelen van de Belgische families verkocht zijn - in handen te komen van Mondelez. Zij hebben er dan ook voor gekozen om de fabriek in Herentals te verhuizen naar Oekraïn. 

Oplossing in de maak?

De fabrikant is ondertussen wel op zoek naar een oplossing: "We zijn momenteel binnen ons Europees fabrieksnetwerk aan het nagaan hoe de productie van Cent Wafers weer kan opgestart worden."  

Bron: vrt.be/vrtnws

 

Gerelateerde artikels

FONDI lanceert eerste suikervrije chocoladetablet
Het is Week van de steak-friet!
BelOrta: peren met hagelschade worden 'VamPeren'

Actueel

Blauwe champignonbakjes maken plaats voor circulaire verpakking
Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

Nr 89 voor Albert Heijn België, nr 19 voor Peeters-Govers

Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

2 min.
Proxy Delhaize Sint-Joris-Weert breidt aanbod uit met verse sushi
cover-van-supermag-okt26-hr.jpg

Super
MAG 4

SuperMAG nr. 4
Oktober 2026

Ledenvoordelen

  • HACCP & Voedselveiligheid
  • Voedingsspeciaalzaken
  • PMO, partner in Personeel- en Managementopleidingen
  • Loon- en arbeidsvoorwaarden
  • Franchise
  • Info & advies
  • Andere voordelen

Op de hoogte blijven?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

We bewaren je gegevens voor een correcte opvolging, meer info in onze privacy policy