Helpt de verruiming van de openingsuren handelaars om op te boksen tegen e-commerce?

2 min.

In de discussie over het wetsontwerp van de Ministerraad rond de verruiming van de openingsuren legt Buurtsuper.be in het magazine Business AM uit waarom de organisatie dat geen goed idee vindt. Los van het feit dat steeds meer ketens op zondagvoormiddag de deuren openen en daardoor het voordeel van de zelfstandige supermarkten verdwijnt, wordt de rendabiliteit van een onderneming onderaan de jaarrekening bepaald — bij de netto winstmarge — en niet bovenaan bij de omzet.

De regering verdedigt haar maatregel door te stellen dat ondernemers zo de kans krijgen om weerwerk te bieden tegen multinationale online spelers. “Het grootste voordeel dat de lokale winkeleigenaar heeft tegenover de onpersoonlijke Chinese en Amerikaanse online spelers, is persoonlijke service, en die komt nu extra onder druk”, stelt Ardies. “Belgische consumenten waarderen die persoonlijke service, maar in franchises waar aankoop- en verkoopprijzen centraal staan, zijn personeelskosten de enige plek waar nog bespaard kan worden.”

Er zal meer met flexi-jobbers en studenten moeten worden gewerkt, wat op zich niet negatief is, maar wel invloed heeft op de expertise die aan de klant kan worden aangeboden. Wat zelfstandigen sterk maakte, dreigt nu hun grootste zorg te worden.

“Om lokale winkeliers echt te ondersteunen in de strijd tegen e-commerce, die 24/7 draait, zijn andere maatregelen nodig. Dat los je niet op met een paar extra uren per week”, concludeert Ardies. “Als men echt iets had willen doen om die persoonlijke service te blijven garanderen in een arbeidsintensieve sector als retail, moet de overheid de belastingen op arbeid aanpakken.” België is opnieuw wereldkampioen in belastingdruk: meer dan 50 procent van de lonen gaat naar de schatkist.

Bron: Business AM

Gerelateerde artikels

Blauwe champignonbakjes maken plaats voor circulaire verpakking
Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

Nr 89 voor Albert Heijn België, nr 19 voor Peeters-Govers

Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

2 min.
Proxy Delhaize Sint-Joris-Weert breidt aanbod uit met verse sushi

Actueel

Blauwe champignonbakjes maken plaats voor circulaire verpakking
Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

Nr 89 voor Albert Heijn België, nr 19 voor Peeters-Govers

Albert Heijn Bilzen-Hoeselt

2 min.
Proxy Delhaize Sint-Joris-Weert breidt aanbod uit met verse sushi
cover-van-supermag-okt26-hr.jpg

Super
MAG 4

SuperMAG nr. 4
Oktober 2026

Ledenvoordelen

  • HACCP & Voedselveiligheid
  • Voedingsspeciaalzaken
  • PMO, partner in Personeel- en Managementopleidingen
  • Loon- en arbeidsvoorwaarden
  • Franchise
  • Info & advies
  • Andere voordelen

Op de hoogte blijven?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

We bewaren je gegevens voor een correcte opvolging, meer info in onze privacy policy