De alcoholvrije lemon-aperitief Bonheur Spritz van Klaartje Mertens (40), zaakvoerster van Justfoods uit Arendonk, heeft goud gewonnen op de World Alcohol-Free Awards in London. Die competitie geldt als de belangrijkste internationale prijsuitreiking voor alcoholvrije bieren, wijnen, aperitieven, kombucha’s en mocktails.
Het is niet de eerste keer dat Mertens in de prijzen valt. Twee jaar geleden werd ook haar Bonheur Rosé al bekroond met een gouden medaille. Met de nieuwe lemon spritz-variant bevestigt het Kempense merk nu opnieuw zijn internationale reputatie.
“De World Alcohol-Free Awards behoren tot de meest gerenommeerde competities binnen de sector”, zegt voedingsdeskundige en onderneemster Klaartje Mertens. “De kwaliteit van de inzendingen stijgt elk jaar. Dat we opnieuw goud behalen, zien we als een erkenning voor onze voortdurende zoektocht naar finesse, complexiteit en karakter.”
Volgens Mertens is de markt voor alcoholvrije dranken de voorbije jaren sterk geëvolueerd. “Wat vroeger een niche was, is vandaag uitgegroeid tot een volwaardig segment. Consumenten zoeken niet langer eenvoudige alcoholvrije alternatieven, maar dranken met dezelfde kwaliteit, gelaagdheid en beleving als klassieke aperitieven.”
Ook de internationale jury sprak zich lovend uit over de Bonheur Spritz. In het juryrapport wordt de drank omschreven als “fris en verfijnd”, met kruidige aroma’s, een mooi uitgebalanceerd smaakpalet en een levendige, licht sprankelende afdronk. Volgens de jury leent de aperitief zich uitstekend voor een zomers aperitiefmoment of als begeleider van citrusgerichte gerechten.
Voor de ontwikkeling van de Bonheur Spritz werkt Mertens samen met een biodynamische wijnbouwer uit de Beaujolais. De alcoholvrije spritz wordt vandaag onder meer geschonken in La Belle en La Bru’sserie van chef Wout Bru.
Actueel
Aflevering 4
Buurtsuper Podcast 'Duurzaamheid'
Lees artikel
Voor jou gelezen
Overleg over zondagsopening
Lees artikel